Nezih'in Reyhan'a Mektubu (Beni Böyle Sev)

Share this Video

Nezih'in Reyhan'a Mektubu (Beni Böyle Sev)

  • From

    Kübra U.

  • Published

    Oct 7, 2013

  • Source

    Kübra U.

Sevgili Reyhan,
Kimbilir belki de bu son kez böyle Reyhan diyişimdir sana. Haklıydın Reyhan. Her zamanki gibi haklıydın. Ben ne gitmeyi başarabiliyorum ne de kalmayı. Tıpkı birini gerçekten sevmeyi başaramadığım gibi. Yazarken farkettim de, başaramadığım ne çok şey varmış bu hayatta...
Ben senin temiz duygularını hak etmiyorum Reyhan. Artık anladım; ben, sana layık olamıyorum. Cesaretimi sadece senden masumca sevgini isteyen birine saldırarak gösterebiliyorum. Oysa sen, karşına çıkıp "seni seviyorum!" diyebilcek kadar cesur birini hak ediyorsun. Biliyorum sen bunu benden hep bekledin ama ben hiç söylemedim. O zaman şimdi söyleyeyim; ben seni kaybetmekten çok seni sevmekten korktum. Sanki seni seversem her şeyinle, olduğun gibi; sanki sana alışıp bağlanırsam sonra böyle karanlık, kötü bir şeyler olcakmış gibi hissettim hep. Böyle yaşlanmak gibi, sanki dünyanın başka bir yerinde beni bekleyen bir köprü aniden çökecekmiş gibi hissettim.
Hayatım boyunca mutlu sonlara hiç inanmadım. Bu yüzden de naptım ettim, sonunda senin de gerçek olmadığına inandırmaya çalıştım kendimi. Ama olmadı. Şimdi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki: Sen bu kısa hayatımda başıma gelen en güzel şeysin. Seni defalarca kırıp döksem de, paramparça etsem de, yırtsam da, bağırsam da, çağırsam da sen beni anlamlı kılan tek şeydin. Şimdi öyle bir korkak gibi kaçıp gitmeseydim eğer; senden özür dileyecektim. Bilmiyorum bu kez 30 gün sonra döner miyim. Eğer korkularımla yüzleşip, sevgini hak edecek cesur bir kalp bulursam içimin derinlerinde dönerim elbet. Yani yangından kurtarılacak temiz bir şeyler kaldıysa içimde; dönerim, merak etme. Belki de hiç bulamam. Bilmem. Rüzgar bilir, ben bilmem. Umarım bıraktığım gibi bulurum seni ben döndüğümde. Aylar sonra ya da yıllar sonra karşına çıktığımda gülmeyecekse gözlerin bana hep baktığın zamanki gibi, bana bakınca yüzünde kelebekler uçuşmayacaksa eğer; dönmem, dönemem. Seni çok özleyeceğim Reyhan; kocaman gözlerini, eşsiz gülümsemeni ama en çok da keklerini ve böreklerini özleyeceğim herhalde :') Sana beni bekle diyemem ama ben beklediğine inandıracağım kendimi. Çünkü bir nedene ihtiyacı vardır ya insanın yaşamak için; o da benim umudum olsun.
Hoşça kal Reyhan, hoşça kal sevgilim, hoşça kal göğsümün gümüşten gülüşü. Hoşça kal.